skip to content
 

The names of the shortlisted individuals and teams are listed below.

  • Amy Bains, Department of Genetics
  • Anthony Gill and Alice Woodhouse, Department of Chemistry
  • April McIntyre, Faculty of Modern and Medieval Languages and Linguistics
  • Blood Donor Studies Team, Department of Public Health and Primary Care
  • Cambridge Centre for Teaching and Learning
  • CenCom Team, Department of Psychiatry
  • Claire Michel, Office of the School of the Biological Sciences
  • Congregations Team, Cross University
  • Cory Saarinen, Institute of Continuing Education
  • David Flowers, University Biomedical Services
  • Elizabeth Kaye, Department of Geography
  • Emma Etteridge, School of Technology Libraries
  • Examination Mitigations Team, Academic Division
  • FM Operations Team, Estates Division
  • Graham Eliff and Nicolas Guillod, Department of Biochemistry
  • Housing Team, Accommodation Service
  • Hub Library Project Team, University Library
  • IfM Professional Services Team, Department of Engineering
  • James Hope, Department of Materials Science and Metallurgy
  • Jennifer Allan, Clinical School Computing Service
  • Jo McPhee, Fitzwilliam Museum
  • Jon Cowper, Department of Chemical Engineering and Biotechnology
  • Julie Brown, Judge Business School
  • Katerina Galai, Department of Medicine
  • Lecture Capture and AV Teams, University Information Services
  • Leona Hope-Coles, Department of Physics
  • Lisa Masters, Department of Chemistry
  • Lizz Edwards Waller, Squire Law Library
  • Maxwell Centre WCL Project Delivery Team, Cross University
  • Mei Ling Chan, Fitzwilliam Museum
  • Mel Bach, University Library
  • MMLL Faculty Professional Services Team
  • OEAC and UIS Teams, Cross University
  • Olga Plocienniczak, Department of Geography
  • Onsite Lockdown Team, Fitzwilliam Museum
  • Patricia Murray Department of Physiology, Development and Neuroscience
  • Paul Crossley, Institute of Continuing Education
  • Peter Knott, Department of Engineering
  • Philip Wheeler, Fitzwilliam Museum
  • Project Atria Team, Cross University
  • Richard Sellens, Department of Psychology
  • Sam Laister, Department of Genetics
  • Sarah Brown, Faculty of Education
  • Susan Coyle, Office of the School of Clinical Medicine
  • The Careers Service
  • The IT Team, Judge Business School
  • The OEAC Team
  • The Service Desk Team, Clinical School Computing Service
  • The Stores Move Team, Museum of Archaeology and Anthropology
  • UIS IT Team (Asymptomatic Student Testing Programme)